Rank Name Team Time
1 Sebastian LANGEVELD QUICK STEP FLOORS 5h05'18
2 Luke ROWE GROUPAMA - FDJ s.t.
3 Sylvain CHAVANEL BORA - HANSGROHE s.t.
4 Daniel MCLAY WANTY - VERANCLASSIC s.t.
5 Sacha MODOLO CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
6 Niccolo BONIFAZIO TEAM DIMENSION DATA s.t.
7 Magnus CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM s.t.
8 Timothy DUPONT TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
9 Nelson Andres SOTO RALLY CYCLING s.t.
10 Rüdiger SELIG DIRECT ENERGIE s.t.
11 Bryan COQUARD VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
12 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
13 Maximiliano Ariel RICHEZE BMC RACING TEAM s.t.
14 Coen VERMELTFOORT ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
15 Zico WAEYTENS VERANDA'S WILLEMS s.t.
16 Oscar GATTO ASTANA PRO TEAM s.t.
17 Michael MØRKØV QUICK STEP FLOORS s.t.
18 Pascal ACKERMANN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
19 Damien GAUDIN DIRECT ENERGIE s.t.
20 Yoann OFFREDO CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
21 Jonas VAN GENECHTEN VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
22 Ramon SINKELDAM WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
23 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM s.t.
24 Daryl IMPEY MITCHELTON - SCOTT s.t.
25 Christopher JUUL JENSEN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
26 Dimitri CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
27 Filippo POZZATO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
28 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM s.t.
29 Roger KLUGE BURGOS - BH s.t.
30 Huub DUYN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
31 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
32 Zakkari DEMPSTER QUICK STEP FLOORS s.t.
33 Laurent PICHON CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
34 Maxime VANTOMME WANTY - VERANCLASSIC s.t.
35 Pieter VANSPEYBROUCK WANTY - VERANCLASSIC s.t.
36 Bert DE BACKER CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
37 Marko KUMP CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
38 Michal GOLAS BURGOS - BH s.t.
39 Bert VAN LERBERGHE QUICK STEP FLOORS s.t.
40 Juraj SAGAN BORA - HANSGROHE s.t.
41 Kenny DEHAES WANTY - VERANCLASSIC s.t.
42 Kristjan KOREN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
43 Matthieu LADAGNOUS BURGOS - BH s.t.
44 Jacopo GUARNIERI WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
45 Fabian LIENHARD RALLY CYCLING s.t.
46 Fabio SABATINI QUICK STEP FLOORS s.t.
47 Preben VAN HECKE VERANDA'S WILLEMS s.t.
48 Justin JULES CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
49 Jérémy LECROQ VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
50 Aleksejs SARAMOTINS TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
51 Sergey SHILOV RALLY CYCLING s.t.
52 Cameron MEYER MITCHELTON - SCOTT s.t.
53 Tosh VAN DER SANDE CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
54 Lluis Guillermo MAS BONET GROUPAMA - FDJ s.t.
55 Jon ABERASTURI DIRECT ENERGIE s.t.
56 Mauro FINETTO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
57 Benjamin THOMAS BURGOS - BH s.t.
58 Alexandre PICHOT DIRECT ENERGIE s.t.
59 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM s.t.
60 Tim DECLERCQ TEAM DIMENSION DATA s.t.
61 Chad HAGA GROUPAMA - FDJ s.t.
62 Mark RENSHAW TEAM DIMENSION DATA s.t.
63 Ignatas KONOVALOVAS AQUA BLUE SPORT s.t.
64 Jonas RICKAERT VERANDA'S WILLEMS s.t.
65 Alvaro Jose HODEG MITCHELTON - SCOTT s.t.
66 Sam BEWLEY MITCHELTON - SCOTT s.t.
67 Frederik BACKAERT GROUPAMA - FDJ s.t.
68 Gijs VAN HOECKE MITCHELTON - SCOTT s.t.
69 Amund Grøndahl JANSEN MITCHELTON - SCOTT s.t.
70 Evaldas SISKEVICIUS AQUA BLUE SPORT s.t.
71 Patrick MÜLLER BURGOS - BH s.t.
72 Mike TEUNISSEN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
73 Florian SENECHAL TEAM DIMENSION DATA s.t.
74 Scott THWAITES TEAM DIMENSION DATA s.t.
75 Robin CARPENTER RALLY CYCLING s.t.
76 Guillaume BOIVIN RALLY CYCLING s.t.
77 Andrew FENN AQUA BLUE SPORT s.t.
78 Stijn DEVOLDER VERANDA'S WILLEMS s.t.
79 Kenneth VANBILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
80 Angelo TULIK TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
81 Borut BOZIC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
82 Alan MARANGONI WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
83 Reto HOLLENSTEIN BMC RACING TEAM s.t.
84 Roy CURVERS ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
85 Kristoffer HALVORSEN TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
86 Guillaume VAN KEIRSBULCK QUICK STEP FLOORS s.t.
87 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
88 Antoine DUCHESNE RALLY CYCLING s.t.
89 Bernhard EISEL TEAM DIMENSION DATA s.t.
90 Nuno BICO BURGOS - BH s.t.
91 Lars Ytting BAK CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
92 Maxime DANIEL DIRECT ENERGIE s.t.
93 Romain SICARD GROUPAMA - FDJ s.t.
94 Julien DUVAL VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
95 Julich BOB TEAM GRUPPETTO s.t.
96 Davide MARTINELLI ASTANA PRO TEAM s.t.
97 Tom SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
98 Vincenzo ALBANESE MITCHELTON - SCOTT s.t.
99 Quentin JAUREGUI BURGOS - BH s.t.
100 Jérémy LEVEAU TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
101 Eddie DUNBAR BORA - HANSGROHE s.t.
102 Michel KREDER AQUA BLUE SPORT s.t.
103 Gatis SMUKULIS TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
104 Christopher LAWLESS BMC RACING TEAM s.t.
105 Shane ARCHBOLD GROUPAMA - FDJ s.t.
106 Hugo HOFSTETTER COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
107 Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ s.t.
108 Kévin LE CUNFF VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
109 Adam BLYTHE AQUA BLUE SPORT s.t.
110 Frederico FIGUEIREDO BORA - HANSGROHE s.t.
111 Romain CARDIS DIRECT ENERGIE s.t.
112 Roy JANS VERANDA'S WILLEMS s.t.
113 Tom LEEZER TEAM DIMENSION DATA s.t.
114 Frederik FRISON WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
115 Edward PLANCKAERT VERANDA'S WILLEMS s.t.
116 Brendan CANTY TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
117 Tim MERLIER BMC RACING TEAM s.t.
118 Danilo WYSS BMC RACING TEAM s.t.
119 Brian VAN GOETHEM ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
120 Simon SELLIER DIRECT ENERGIE s.t.
121 William CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
122 Kamil GRADEK CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
123 Anthony TURGIS ASTANA PRO TEAM s.t.
124 Tanguy TURGIS VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
125 Benoît JARRIER CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
126 Tanner PUTT RALLY CYCLING s.t.
127 Twan CASTELIJNS ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
128 Mikel ARISTI COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
129 Mikel ITURRIA CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
130 Alex KIRSCH WANTY - VERANCLASSIC s.t.
131 Aaron GATE AQUA BLUE SPORT + 4'15
132 Andreas SCHILLINGER BORA - HANSGROHE s.t.
133 Tom DEVRIENDT WANTY - VERANCLASSIC s.t.
134 Truls Engen KORSAETH ASTANA PRO TEAM s.t.
135 Erwann CORBEL QUICK STEP FLOORS s.t.
136 Pawel BERNAS CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
137 Franck BONNAMOUR TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
138 Conor DUNNE BORA - HANSGROHE s.t.
139 Bram WELTEN TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
140 Logan OWEN TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
141 Benoit COSNEFROY BORA - HANSGROHE s.t.
142 Piet ALLEGAERT VERANDA'S WILLEMS + 7'36
143 Kim MAGNUSSON TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
144 Senne LEYSEN WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA + 9'30
145 Etienne VAN EMPEL ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ + 10'22
146 Casper Phillip PEDERSEN AQUA BLUE SPORT + 11'38
147 Dion SMITH TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE + 20'17
148 Jasper DE BUYST ASTANA PRO TEAM s.t.