1 Dries VAN GESTEL VERANDA'S WILLEMS 4h22'00
2 Benjamin KING WANTY - VERANCLASSIC s.t.
3 Mads WÜRTZ SCHMIDT BMC RACING TEAM s.t.
4 Dries DEVENYNS TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
5 Tobias LUDVIGSSON GROUPAMA - FDJ s.t.
6 Mark CAVENDISH COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 11'19
7 Elia VIVIANI ASTANA PRO TEAM s.t.
8 Giacomo NIZZOLO ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
9 Alexander EDMONDSON TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
10 Alberto BETTIOL MITCHELTON - SCOTT s.t.
11 Matteo MALUCELLI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
12 Magnus CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM s.t.
13 Wouter WIPPERT ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
14 Johim ARIESEN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
15 Damien HOWSON ASTANA PRO TEAM s.t.
16 Pascal ACKERMANN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
17 Clément VENTURINI AG2R LA MONDIALE s.t.
18 Moreno HOFLAND LOTTO - SOUDAL s.t.
19 Moreno MOSER LOTTO - SOUDAL s.t.
20 Michal KWIATKOWSKI LOTTO - SOUDAL s.t.
21 Tomasz MARCZYNSKI LOTTO - SOUDAL s.t.
22 Jan TRATNIK LOTTO - SOUDAL s.t.
23 Sylvain CHAVANEL BORA - HANSGROHE s.t.
24 Geraint THOMAS UAE TEAM EMIRATES s.t.
25 Filippo GANNA UAE TEAM EMIRATES s.t.
26 Elmar REINDERS ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
27 Tank TOR TEAM GRUPPETTO s.t.
28 Jonathan CASTROVIEJO ASTANA PRO TEAM s.t.
29 Julien VERMOTE UAE TEAM EMIRATES s.t.
30 Luke DURBRIDGE ASTANA PRO TEAM s.t.
31 Pierre LATOUR BORA - HANSGROHE s.t.
32 Tony MARTIN TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
33 Maciej BODNAR ASTANA PRO TEAM s.t.
34 Jack BAUER MITCHELTON - SCOTT s.t.
35 Angel MADRAZO BAHRAIN - MERIDA s.t.
36 Tom DUMOULIN TEAM SUNWEB s.t.
37 Laurent DIDIER ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
38 Lennard KÄMNA TEAM SUNWEB s.t.
39 Rohan DENNIS BAHRAIN - MERIDA s.t.
40 Ion IZAGIRRE MITCHELTON - SCOTT s.t.
41 Davide CIMOLAI UAE TEAM EMIRATES s.t.
42 Primoz ROGLIC BMC RACING TEAM s.t.
43 Mikel LANDA MOVISTAR TEAM s.t.
44 Dario CATALDO BORA - HANSGROHE s.t.
45 Beñat TXOPERENA MOVISTAR TEAM s.t.
46 Jos VAN EMDEN ASTANA PRO TEAM s.t.
47 Michal SCHLEGEL CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
48 Ilnur ZAKARIN TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
49 Simon YATES QUICK STEP FLOORS s.t.
50 Tanel KANGERT QUICK STEP FLOORS s.t.
51 Nikolay MIHAYLOV CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
52 Davide FORMOLO TREK - SEGAFREDO s.t.
53 Reto HOLLENSTEIN BMC RACING TEAM s.t.
54 Kristjan KOREN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
55 Matthias BRÄNDLE TREK - SEGAFREDO s.t.
56 Maximilian SCHACHMANN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
57 Andreas VANGSTAD UAE TEAM EMIRATES s.t.
58 Robert GESINK BAHRAIN - MERIDA s.t.
59 Rui Alberto Faria COSTA UAE TEAM EMIRATES s.t.
60 Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM s.t.
61 Marco MATHIS TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
62 Alexis GOUGEARD BAHRAIN - MERIDA s.t.
63 Enrico BARBIN TEAM SUNWEB s.t.
64 Jan BARTA CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
65 Giulio CICCONE TEAM SUNWEB s.t.
66 Lukasz WISNIOWSKI TEAM SUNWEB s.t.
67 Giovanni VISCONTI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
68 Luis Leon SANCHEZ GIL BORA - HANSGROHE s.t.
69 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM s.t.
70 Mathias FRANK BMC RACING TEAM s.t.
71 Daryl IMPEY MITCHELTON - SCOTT s.t.
72 Andrey AMADOR LOTTO - SOUDAL s.t.
73 Gorka IZAGIRRE MOVISTAR TEAM s.t.
74 Rafael Ferreira REIS BORA - HANSGROHE s.t.
75 Stefan KÜNG BMC RACING TEAM s.t.
76 Rémi CAVAGNA AG2R LA MONDIALE s.t.
77 Victor CAMPENAERTS TEAM SKY s.t.
78 Jelle VANENDERT AG2R LA MONDIALE s.t.
79 Wilco KELDERMAN TEAM SKY s.t.
80 Pim LIGTHART TEAM SUNWEB s.t.
81 Daniele BENNATI TEAM SKY s.t.
82 Zico WAEYTENS VERANDA'S WILLEMS s.t.
83 Christian KNEES LOTTO - SOUDAL s.t.
84 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY s.t.
85 Raul ALARCON BAHRAIN - MERIDA s.t.
86 Mattia CATTANEO UAE TEAM EMIRATES s.t.
87 Jan HIRT BORA - HANSGROHE s.t.
88 Adam HANSEN TEAM SKY s.t.
89 Nicholas SCHULTZ AG2R LA MONDIALE s.t.
90 Leopold KÖNIG TEAM SUNWEB s.t.
91 Gregory DANIEL TREK - SEGAFREDO s.t.
92 Sébastien REICHENBACH QUICK STEP FLOORS s.t.
93 Jakob FUGLSANG TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
94 Brandon MCNULTY MITCHELTON - SCOTT s.t.
95 Martijn TUSVELD ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
96 Alexandre GENIEZ QUICK STEP FLOORS s.t.
97 Michael GOGL TREK - SEGAFREDO s.t.
98 Ian BOSWELL TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
99 Lars BOOM BMC RACING TEAM s.t.
100 Guillaume MARTIN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
101 Laurens DE PLUS MOVISTAR TEAM s.t.
102 William CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
103 Christopher JUUL JENSEN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
104 Nils POLITT TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
105 Romain SICARD GROUPAMA - FDJ s.t.
106 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE s.t.
107 Brent BOOKWALTER QUICK STEP FLOORS s.t.
108 Eliot LIETAER WANTY - VERANCLASSIC s.t.
109 Jasha SÜTTERLIN MOVISTAR TEAM s.t.
110 Kanstantsin SIUTSOU VERANDA'S WILLEMS s.t.
111 Pieter WEENING ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
112 Alex DOWSETT TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
113 Thomas SPRENGERS VERANDA'S WILLEMS s.t.
114 Jack HAIG TEAM SKY s.t.
115 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
116 Markel IRIZAR TREK - SEGAFREDO s.t.
117 Tao GEOGHEGAN HART TEAM SKY s.t.
118 Serghei TVETCOV WANTY - VERANCLASSIC s.t.
119 Riccardo ZOIDL WANTY - VERANCLASSIC s.t.
120 Tsgabu Gebremaryam GRMAY TREK - SEGAFREDO s.t.
121 Joseph Lloyd DOMBROWSKI QUICK STEP FLOORS s.t.
122 Bert-Jan LINDEMAN TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
123 Tejay VAN GARDEREN TREK - SEGAFREDO s.t.
124 François BIDARD AG2R LA MONDIALE s.t.
125 Lasse Norman HANSEN GROUPAMA - FDJ s.t.
126 Eros CAPECCHI COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
127 Ryan MULLEN BORA - HANSGROHE s.t.
128 Stijn DEVOLDER VERANDA'S WILLEMS s.t.
129 Jimmy JANSSENS VERANDA'S WILLEMS s.t.
130 Chad HAGA GROUPAMA - FDJ s.t.
131 Eugenio ALAFACI TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
132 Manuele BOARO ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
133 Robert POWER TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
134 Richie PORTE TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
135 Damiano CARUSO VERANDA'S WILLEMS s.t.
136 Guillaume VAN KEIRSBULCK QUICK STEP FLOORS s.t.
137 Maxime MONFORT TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
138 Kim MAGNUSSON TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
139 Valerio AGNOLI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
140 Svein TUFT MITCHELTON - SCOTT s.t.
141 Luis Angel MATE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
142 Mathew HAYMAN MITCHELTON - SCOTT s.t.
143 Danny Alberto OSORIO ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
144 Dimitri CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
145 Kirill POZDNYAKOV COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
146 Igor ANTON COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
147 Fausto MASNADA ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
148 Stef CLEMENT TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
149 Floris DE TIER TEAM LOTTONL - JUMBO s.t.
150 Ivan Ramiro SOSA ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.