1 Karol Andrzej DOMAGALSKI LOTTO - SOUDAL 4h14'29
2 Jérémy LEVEAU TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
3 Edwin Alcibiades AVILA ISRAEL - DELKO s.t.
4 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM s.t.
5 Preben VAN HECKE VERANDA'S WILLEMS s.t.
6 Maximiliano Ariel RICHEZE BMC RACING TEAM s.t.
7 Jakub MARECZKO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
8 Bryan COQUARD VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
9 Carlos VERONA TEAM SKY s.t.
10 Phil BAUHAUS TEAM SKY s.t.
11 Adam BLYTHE AQUA BLUE SPORT s.t.
12 Mads WÜRTZ SCHMIDT BMC RACING TEAM s.t.
13 Christopher LAWLESS BMC RACING TEAM s.t.
14 Tim DECLERCQ TEAM DIMENSION DATA s.t.
15 Tosh VAN DER SANDE CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
16 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
17 Sam BENNETT BMC RACING TEAM s.t.
18 Maximilian SCHACHMANN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
19 Grega BOLE BAHRAIN - MERIDA s.t.
20 Andrea GUARDINI BARDIANI - CSF s.t.
21 Stephan RABITSCH ISRAEL - DELKO s.t.
22 Nelson Andres SOTO RALLY CYCLING s.t.
23 Tom-Jelte SLAGTER TEAM DIMENSION DATA s.t.
24 Michal GOLAS BURGOS - BH s.t.
25 Sacha MODOLO CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
26 Alex KIRSCH WANTY - VERANCLASSIC s.t.
27 Miguel Angel BENITO CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
28 Pawel POLJANSKI GROUPAMA - FDJ s.t.
29 Jay MCCARTHY ISRAEL - DELKO s.t.
30 Giacomo NIZZOLO ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
31 Niccolo BONIFAZIO TEAM DIMENSION DATA s.t.
32 Enrico BATTAGLIN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
33 Lilian CALMEJANE GROUPAMA - FDJ s.t.
34 Marc SARREAU TEAM SKY s.t.
35 Yohann GENE DIRECT ENERGIE s.t.
36 Evan HUFFMAN BURGOS - BH s.t.
37 Benjamin THOMAS BURGOS - BH s.t.
38 Marco CANOLA GROUPAMA - FDJ s.t.
39 Maurits LAMMERTINK WANTY - VERANCLASSIC s.t.
40 Aliaksandr RIABUSHENKO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
41 Mihkel RÄIM ISRAEL - DELKO s.t.
42 Gregor MÜHLBERGER BURGOS - BH s.t.
43 August JENSEN ISRAEL - DELKO s.t.
44 Jesus HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
45 Krists NEILANDS VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
46 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA s.t.
47 Felix GROSSSCHARTNER DIRECT ENERGIE s.t.
48 Victor CAMPENAERTS TEAM SKY s.t.
49 Fumiyuki BEPPU BMC RACING TEAM s.t.
50 Dries DE BONDT VERANDA'S WILLEMS s.t.
51 Erik BASKA AQUA BLUE SPORT s.t.
52 Lorrenzo MANZIN VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
53 Mickaël DELAGE WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
54 Søren Kragh ANDERSEN TEAM SKY s.t.
55 Nicolas MARINI BARDIANI - CSF s.t.
56 Owain DOULL TEAM SKY s.t.
57 Jérôme BAUGNIES WANTY - VERANCLASSIC s.t.
58 Jacopo GUARNIERI WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
59 Tom DEVRIENDT WANTY - VERANCLASSIC s.t.
60 Frederik FRISON WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
61 Sergey SHILOV RALLY CYCLING s.t.
62 Yoann BAGOT VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
63 Robin CARPENTER RALLY CYCLING s.t.
64 Tobias LUDVIGSSON GROUPAMA - FDJ s.t.
65 Kasper ASGREEN BMC RACING TEAM s.t.
66 Michel KREDER AQUA BLUE SPORT s.t.
67 Amaury CAPIOT BAHRAIN - MERIDA s.t.
68 Igor BOEV DIRECT ENERGIE s.t.
69 Marco MARONESE BARDIANI - CSF s.t.
70 Borut BOZIC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
71 Manuel BELLETTI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
72 Justin JULES CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
73 Wouter WIPPERT ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
74 Sjoerd VAN GINNEKEN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
75 Huub DUYN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
76 Kris BOECKMANS VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
77 Guillaume BOIVIN RALLY CYCLING s.t.
78 Alan MARANGONI WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
79 Charalampos KASTRANTAS BAHRAIN - MERIDA s.t.
80 Luka PIBERNIK BAHRAIN - MERIDA s.t.
81 Jetse BOL BARDIANI - CSF s.t.
82 Matthew BRAMMEIER AQUA BLUE SPORT s.t.
83 Ryan ANDERSON RALLY CYCLING s.t.
84 Julen AMEZQUETA CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
85 Alex HOWES RALLY CYCLING s.t.
86 Benoît JARRIER CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
87 Nathan VAN HOOYDONCK BMC RACING TEAM s.t.
88 Casper Phillip PEDERSEN AQUA BLUE SPORT s.t.
89 Iuri FILOSI BARDIANI - CSF s.t.
90 Tanner PUTT RALLY CYCLING s.t.
91 Natnael Teweldemedhin BERHANE TEAM DIMENSION DATA s.t.
92 Lawrence NAESEN LOTTO - SOUDAL s.t.
93 Rüdiger SELIG DIRECT ENERGIE s.t.
94 Oscar GATTO ASTANA PRO TEAM s.t.
95 Bram WELTEN TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
96 Zico WAEYTENS VERANDA'S WILLEMS s.t.
97 Kristoffer HALVORSEN TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
98 Rick ZABEL TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
99 Pierre-Luc PERICHON TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
100 Baptiste PLANCKAERT TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
101 Marcel SIEBERG LOTTO - SOUDAL s.t.
102 Elmar REINDERS ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
103 Roberto FERRARI UAE TEAM EMIRATES s.t.
104 Mike TEUNISSEN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
105 Pascal ACKERMANN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
106 Eugert ZHUPA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
107 Ruslan TLEUBAYEV LOTTO - SOUDAL s.t.
108 Christophe NOPPE VERANDA'S WILLEMS s.t.
109 Manuele MORI UAE TEAM EMIRATES s.t.
110 Romain COMBAUD VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
111 Yannis YSSAAD TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
112 Matteo BONO UAE TEAM EMIRATES s.t.
113 Romain SICARD GROUPAMA - FDJ s.t.
114 Jordi SIMON BURGOS - BH s.t.
115 Franco PELLIZOTTI TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
116 Nikita STALNOV ASTANA PRO TEAM s.t.
117 Marco MATHIS TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
118 Rémy MERTZ LOTTO - SOUDAL s.t.
119 Stef VAN ZUMMEREN VERANDA'S WILLEMS s.t.
120 Anass AIT EL ABDIA UAE TEAM EMIRATES s.t.
121 Sindre Skjøstad LUNKE TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
122 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM s.t.
123 Willie SMIT TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
124 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 3'17
125 Yousif MIRZA UAE TEAM EMIRATES + 3'40
126 Marco COLEDAN LOTTO - SOUDAL s.t.
127 Ben O'CONNOR TEAM DIMENSION DATA s.t.
128 William BONNET TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
129 James SHAW LOTTO - SOUDAL s.t.
130 Johim ARIESEN ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
131 Sergey CHERNETSKIY ASTANA PRO TEAM s.t.
132 Angelo TULIK TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
133 Magnus CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM s.t.
134 Rory SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES s.t.
135 Michal SCHLEGEL CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
136 Piet ALLEGAERT VERANDA'S WILLEMS s.t.
137 Pierpaolo FICARA BARDIANI - CSF s.t.
138 Brenton JONES BAHRAIN - MERIDA s.t.
139 Kenneth VANBILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
140 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
141 Simone PETILLI BAHRAIN - MERIDA s.t.
142 Rasmus GULDHAMMER BURGOS - BH s.t.
143 Roger KLUGE BURGOS - BH s.t.
144 Simon SELLIER DIRECT ENERGIE s.t.
145 James KNOX AQUA BLUE SPORT s.t.
146 Odd Christian EIKING WANTY - VERANCLASSIC s.t.
147 Simone STERBINI BARDIANI - CSF s.t.
148 Steff CRAS TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
149 Ilia KOSHEVOY TEAM SKY s.t.
150 Eduard-Michael GROSU ISRAEL - DELKO s.t.
151 Loïc CHETOUT COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
152 Josef CERNY GROUPAMA - FDJ s.t.
153 Igor ANTON COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
154 Daniel HOELGAARD CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
155 Kamil ZIELINSKI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
156 Aidis KRUOPIS WANTY - VERANCLASSIC s.t.
157 Diego RUBIO DIRECT ENERGIE s.t.
158 Bryan NAULEAU DIRECT ENERGIE s.t.
159 Jon IRISARRI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
160 Jan BARTA CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
161 Antonio NIBALI BAHRAIN - MERIDA s.t.
162 Guy SAGIV ISRAEL - DELKO s.t.