1 Justin OIEN CAJA RURAL - SEGUROS RGA 3h16'33
2 Danny VAN POPPEL ASTANA PRO TEAM s.t.
3 Laurent PICHON CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
4 Jose HERRADA BARDIANI - CSF s.t.
5 Evaldas SISKEVICIUS AQUA BLUE SPORT s.t.
6 Andreas SCHILLINGER BORA - HANSGROHE s.t.
7 Joey ROSSKOPF AQUA BLUE SPORT s.t.
8 Mirco MAESTRI BARDIANI - CSF s.t.
9 Jasper DE BUYST ASTANA PRO TEAM s.t.
10 Artem NYCH BURGOS - BH s.t.
11 Alexandre PICHOT DIRECT ENERGIE s.t.
12 Julien ANTOMARCHI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
13 Leszek PLUCINSKI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
14 Manuele BOARO ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
15 Juraj SAGAN BORA - HANSGROHE + 27
16 Niccolo BONIFAZIO TEAM DIMENSION DATA s.t.
17 Travis MCCABE RALLY CYCLING s.t.
18 Jon ABERASTURI DIRECT ENERGIE s.t.
19 Fabio FELLINE TREK - SEGAFREDO s.t.
20 Jérémy LECROQ VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
21 Enrico BARBIN TEAM SUNWEB s.t.
22 Filippo FORTIN BARDIANI - CSF s.t.
23 Alex KIRSCH WANTY - VERANCLASSIC s.t.
24 Jose GONÇALVES BMC RACING TEAM s.t.
25 Christopher JUUL JENSEN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
26 Riccardo ZOIDL WANTY - VERANCLASSIC s.t.
27 Pierre-Luc PERICHON TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
28 Sondre Holst ENGER ISRAEL - DELKO s.t.
29 Mathias FRANK BMC RACING TEAM s.t.
30 Simon GESCHKE TEAM SUNWEB s.t.
31 Juan Sebastian MOLANO ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
32 Francesco GAVAZZI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
33 Shane ARCHBOLD GROUPAMA - FDJ s.t.
34 Thomas DE GENDT TEAM SUNWEB s.t.
35 Lilian CALMEJANE GROUPAMA - FDJ s.t.
36 Ben HERMANS ISRAEL - DELKO s.t.
37 Kamil ZIELINSKI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
38 Yoann PAILLOT ISRAEL - DELKO s.t.
39 Eduard PRADES RALLY CYCLING s.t.
40 Florian VACHON TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
41 Yves LAMPAERT GROUPAMA - FDJ s.t.
42 Jonathan CASTROVIEJO ASTANA PRO TEAM s.t.
43 Jose Joao MENDES TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
44 Romain HARDY TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
45 Ruben PLAZA ISRAEL - DELKO s.t.
46 Kanstantsin SIUTSOU VERANDA'S WILLEMS s.t.
47 Jesus HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
48 Loïc VLIEGEN BMC RACING TEAM s.t.
49 Nicolas ROCHE AQUA BLUE SPORT s.t.
50 Matej MOHORIC BMC RACING TEAM s.t.
51 Kristian SBARAGLI WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
52 Kévin REZA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
53 Peter KONING BMC RACING TEAM s.t.
54 Ignatas KONOVALOVAS AQUA BLUE SPORT s.t.
55 Lucas HAMILTON ISRAEL - DELKO s.t.
56 Diego ROSA TEAM DIMENSION DATA s.t.
57 Stefan DENIFL AQUA BLUE SPORT s.t.
58 Anthony PEREZ VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
59 Jakub MARECZKO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
60 Diego RUBIO DIRECT ENERGIE s.t.
61 Jan BAKELANTS ASTANA PRO TEAM s.t.
62 Eric YOUNG RALLY CYCLING s.t.
63 Mickaël DELAGE WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
64 Mikel ARISTI COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
65 Johannes FRÖHLINGER TEAM SUNWEB s.t.
66 Brice FEILLU TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
67 Tom STAMSNIJDER TEAM SUNWEB s.t.
68 Beñat INTXAUSTI ISRAEL - DELKO s.t.
69 Tsgabu Gebremaryam GRMAY TREK - SEGAFREDO s.t.
70 Joeri STALLAERT VERANDA'S WILLEMS s.t.
71 Lennard KÄMNA TEAM SUNWEB s.t.
72 Hugo HOULE GROUPAMA - FDJ s.t.
73 Mathias DE WITTE VERANDA'S WILLEMS s.t.
74 Sergey FIRSANOV DIRECT ENERGIE s.t.
75 Damien GAUDIN DIRECT ENERGIE s.t.
76 Stijn DEVOLDER VERANDA'S WILLEMS s.t.
77 Maurits LAMMERTINK WANTY - VERANCLASSIC s.t.
78 Matteo BUSATO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
79 Tyler MAGNER RALLY CYCLING s.t.
80 Jimmy JANSSENS VERANDA'S WILLEMS s.t.
81 Reto HOLLENSTEIN BMC RACING TEAM s.t.
82 Guillaume BOIVIN RALLY CYCLING s.t.
83 Clément CHEVRIER TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
84 Michael SCHWARZMANN TREK - SEGAFREDO s.t.
85 Maciej BODNAR ASTANA PRO TEAM s.t.
86 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
87 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM s.t.
88 Lasse Norman HANSEN GROUPAMA - FDJ s.t.
89 Miles SCOTSON AQUA BLUE SPORT s.t.
90 Kilian FRANKINY TEAM SUNWEB s.t.
91 Peter STETINA TREK - SEGAFREDO s.t.
92 Antoine DUCHESNE RALLY CYCLING s.t.
93 Chad HAGA GROUPAMA - FDJ s.t.
94 Hugo HOFSTETTER COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
95 Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ s.t.
96 Igor ANTON COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
97 Benjamin KING WANTY - VERANCLASSIC s.t.
98 Bjorg LAMBRECHT VERANDA'S WILLEMS s.t.
99 Jose Manuel DIAZ GALLEGO ISRAEL - DELKO s.t.
100 Tim DECLERCQ TEAM DIMENSION DATA s.t.
101 Eliot LIETAER WANTY - VERANCLASSIC s.t.
102 Koen DE KORT TREK - SEGAFREDO s.t.
103 Luis Angel MATE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
104 Bernhard EISEL TEAM DIMENSION DATA s.t.
105 Sylwester JANISZEWSKI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
106 Davide BALLERINI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
107 Edgar PINTO BORA - HANSGROHE s.t.
108 Michal GOLAS BURGOS - BH s.t.
109 Valerio AGNOLI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
110 Kasper ASGREEN BMC RACING TEAM s.t.
111 Gregory RAST TREK - SEGAFREDO s.t.
112 Christophe NOPPE VERANDA'S WILLEMS s.t.
113 Lukasz OWSIAN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
114 Simone STERBINI BARDIANI - CSF s.t.
115 Julien BERNARD TREK - SEGAFREDO s.t.
116 Liam BERTAZZO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
117 Merhawi Gebremedhin KUDUS TEAM DIMENSION DATA s.t.
118 Fabien GRELLIER TEAM FORTUNEO - SAMSIC + 3'26
119 Philip DEIGNAN BORA - HANSGROHE s.t.
120 Fabricio FERRARI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
121 Conor DUNNE BORA - HANSGROHE s.t.
122 Rasmus GULDHAMMER BURGOS - BH s.t.
123 Stéphane ROSSETTO BURGOS - BH s.t.
124 Alo JAKIN DIRECT ENERGIE s.t.
125 Rafael Ferreira REIS BORA - HANSGROHE s.t.
126 Benoit COSNEFROY BORA - HANSGROHE s.t.
127 Luca WACKERMANN BARDIANI - CSF s.t.
128 Julien MORICE VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
129 Michal SCHLEGEL CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
130 Serghei TVETCOV WANTY - VERANCLASSIC s.t.
131 Cesare BENEDETTI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
132 Husvod THOR TEAM GRUPPETTO s.t.
133 Ruben FERNANDEZ WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
134 Peter KENNAUGH AQUA BLUE SPORT s.t.
135 Eugert ZHUPA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
136 Daniel HOELGAARD CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
137 Jos VAN EMDEN ASTANA PRO TEAM s.t.
138 Marc FOURNIER VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
139 Anthony DELAPLACE BURGOS - BH s.t.
140 Danny Alberto OSORIO ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
141 Silvio HERKLOTZ BURGOS - BH s.t.
142 Delio FERNANDEZ COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
143 Ivan Ramiro SOSA ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
144 Corentin ERMENAULT VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
145 Nicholas DLAMINI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
146 Sergio PARDILLA CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
147 Mikel ITURRIA CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
148 Lorenzo ROTA BARDIANI - CSF s.t.
149 Matteo FABBRO BARDIANI - CSF s.t.
150 Patrick MÜLLER BURGOS - BH + 10'17
151 Jaco VENTER TEAM DIMENSION DATA s.t.
152 Julich BOB TEAM GRUPPETTO s.t.
153 Jose ESOJ TEAM GRUPPETTO s.t.
154 Zen SIMON TEAM GRUPPETTO s.t.
155 Bac HOL TEAM GRUPPETTO s.t.
156 Tank TOR TEAM GRUPPETTO + 12'25