1 Roman Maikin Mikrotik - Maxima 3h32'17
2 Quentin Jauregui Bretagne - Vital Concept s.t.
3 Asbjørn Kragh Andersen Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
4 Fernando Gaviria Bardiani - CSF s.t.
5 Jakob Egholm Subway s.t.
6 Bert Van Lerberghe Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
7 Nicolas Tivani Verva ActiveJet - Lampre s.t.
8 Magnus Cort Nielsen Haribo - Lego s.t.
9 Oliviero Troia Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
10 Jasper Stuyven Roompot - Helly Hansen s.t.
11 Moreno Hofland Roompot - Helly Hansen s.t.
12 Ruben Zepunkte Haribo - Lego s.t.
13 Vincenzo Albanese Bardiani - CSF s.t.
14 Matej Mohoric Bretagne - Vital Concept s.t.
15 Clément Bétouigt-Suire Peugeot - Enedis s.t.
16 Ivan Savitskiy Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
17 Andreas Vangstad Roompot - Helly Hansen s.t.
18 Magnus Bak Klaris Roompot - Helly Hansen s.t.
19 Lasse Hansen Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
20 Edward Dunbar Kenya Airways s.t.
21 Jordan Kerby Bretagne - Vital Concept s.t.
22 Ramon Sinkeldam Bretagne - Vital Concept s.t.
23 Sean De Bie Bretagne - Vital Concept s.t.
24 Vladislav Kreminskiy Zalf - Panaria s.t.
25 Marco Canola Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
26 Rudy Barbier Bretagne - Vital Concept s.t.
27 Daniele Ratto Lotto Solvay s.t.
28 Kristian Sbaragli Lotto Solvay s.t.
29 Stefan Küng Bretagne - Vital Concept s.t.
30 Ramunas Navardauskas Mikrotik - Maxima s.t.
31 Ivan Garcia Cortina Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
32 Thomas Scully Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
33 Christopher Juul Jensen Haribo - Lego s.t.
34 Maxime Daniel Peugeot - Enedis s.t.
35 Matthias Brandle Lotto Solvay s.t.
36 Andreas Stokbro Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
37 Marco Coledan Zalf - Panaria s.t.
38 Kristoffer Skjerping Verva ActiveJet - Lampre s.t.
39 Liam Bertazzo Bardiani - CSF s.t.
40 Filippo Fortin Bardiani - CSF s.t.
41 Alan Banaszek Kenya Airways s.t.
42 Rasmus Christian Quaade Haribo - Lego s.t.
43 Thomas Boudat Peugeot - Enedis s.t.
44 Kenneth Van Rooy Verva ActiveJet - Lampre s.t.
45 Seid Lizde Verva ActiveJet - Lampre s.t.
46 Luis Guillermo Mas Bonet Lotto Solvay s.t.
47 Andrea Guardini Bardiani - CSF s.t.
48 Tim Kerkhof Roompot - Helly Hansen s.t.
49 Jakub Otruba Haribo - Lego s.t.
50 Michael Hepburn Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
51 Rémi Cavagna FDJ s.t.
52 Andrea Palini Bardiani - CSF s.t.
53 Leo Appelt Lotto Solvay s.t.
54 Anthony Delaplace Verva ActiveJet - Lampre s.t.
55 Julien Morice Peugeot - Enedis s.t.
56 Martin Schäppi Lotto Solvay s.t.
57 Olivier Le Gac Verva ActiveJet - Lampre s.t.
58 Gavin Mannion Subway s.t.
59 Hugo Houle Verva ActiveJet - Lampre s.t.
60 Brenton Jones Lotto Solvay s.t.
61 Tom Devriendt Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
62 Jakub Kaczmarek Subway s.t.
63 Romain Hardy Bardiani - CSF s.t.
64 Daniel McLay Kenya Airways + 3'32
65 Martin Salmon Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
66 Erik Baska Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
67 Jens Wallays Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
68 Ben Swift FDJ s.t.
69 Thomas Vereecken Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
70 Serghei Tvetcov Verva ActiveJet - Lampre s.t.
71 Ben Hermans Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
72 Krists Neilands Mikrotik - Maxima s.t.
73 Paolo Simion Bardiani - CSF s.t.
74 Nicola Conci Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
75 Soufiane Haddi Kenya Airways s.t.
76 Maik Van der Heijden Peugeot - Enedis s.t.
77 Casper Pedersen Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
78 Jesper Asselman Roompot - Helly Hansen s.t.
79 Truls Engen Korsaeth Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
80 Axel Journiaux Mikrotik - Maxima s.t.
81 Hector Saez Zalf - Panaria s.t.
82 Alexey Vermeulen Lotto Solvay s.t.
83 Gert Joeaar Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
84 Karl Patrick Lauk Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
85 Joey Rosskopf Subway s.t.
86 Rudy Molard Movistar Team s.t.
87 Anton Vorobyev Wilier - Novo Banco s.t.
88 Mikkel Bjerg Haribo - Lego s.t.
89 Kenny Molly Bretagne - Vital Concept s.t.
90 Fabian Cancellara Team Novo Nordisk s.t.
91 Bradley Wiggins Team Novo Nordisk s.t.
92 Johann Van Zyl Kenya Airways s.t.
93 Simon Gerrans Team Novo Nordisk s.t.
94 Simon Geschke Haribo - Lego s.t.
95 Thomas Degand Subway s.t.
96 Pim Ligthart Roompot - Helly Hansen + 7'45
97 Jasha Sütterlin Haribo - Lego s.t.
98 Marc Sarreau Peugeot - Enedis + 9'02
99 Lucas Covilli Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
100 David Menut Peugeot - Enedis s.t.
101 Alexei Tsatevich FDJ s.t.
102 Aksel Nömmela Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
103 Jason Huertas Zalf - Panaria s.t.
104 Tesfom Okubamariam Kenya Airways s.t.
105 Reinardt Janse Van Rensburg FDJ s.t.
106 Vladimir Isaychev Mikrotik - Maxima s.t.
107 Jarl Salomein Peugeot - Enedis s.t.
108 Blel Kadri FDJ s.t.
109 Mirco Maestri Zalf - Panaria s.t.
110 Maris Bogdanovics Mikrotik - Maxima s.t.
111 Nicola Toffali Zalf - Panaria s.t.
112 Luke Keough Movistar Team s.t.
113 Jonas Ahlstrand Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
114 Alexander Porsev Movistar Team s.t.
115 Erikas Sidlauskas Movistar Team s.t.
116 Evgueny Kasanov Mikrotik - Maxima s.t.
117 Jordi Simón Wilier - Novo Banco s.t.
118 Luca Chirico Zalf - Panaria s.t.
119 Jóni Brandão Wilier - Novo Banco s.t.
120 Jérôme Cousin Movistar Team s.t.
121 Jimmy Turgis Subway s.t.
122 Andrey Amador Zalf - Panaria s.t.
123 Rui Costa Wilier - Novo Banco s.t.
124 Jonathan Fumeaux FDJ s.t.
125 Natnael Berhane Kenya Airways s.t.
126 Ricardo Vilela Wilier - Novo Banco s.t.
127 Szymon Krawczyk Movistar Team s.t.
128 Roman Kustadinchev Wilier - Novo Banco s.t.
129 Victor De La Parte Subway s.t.
130 Abderrahim Zahiri FDJ s.t.
131 Matvey Mamykin FDJ s.t.
132 Nikolay Cherkasov Mikrotik - Maxima s.t.
133 Carter Jones Subway s.t.
134 Keegan Swirbul Wilier - Novo Banco s.t.
135 Nickolas Dlamini Movistar Team s.t.
136 George Harper Kenya Airways s.t.
137 Stefan Denifl Wilier - Novo Banco s.t.
138 Max Kanter Roompot - Helly Hansen s.t.
139 Alejandro Valverde Team Novo Nordisk s.t.
140 Tom Boonen Team Novo Nordisk s.t.
141 Joaquim Rodriguez Team Novo Nordisk s.t.