1 Xandro Meurisse Quick-Step Floors 2h20'03
2 Rui Costa Wilier - Novo Banco + 21
3 Martin Salmon Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
4 Erik Baska Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
5 Marco Coledan Zalf - Panaria s.t.
6 Rasmus Christian Quaade Haribo - Lego s.t.
7 Marko Kump Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
8 Vincenzo Albanese Bardiani - CSF s.t.
9 Martijn Keizer Lotto Solvay s.t.
10 Moreno Hofland Roompot - Helly Hansen s.t.
11 Daniele Ratto Lotto Solvay s.t.
12 Carlos Barbero Verva ActiveJet - Lampre s.t.
13 Hugo Houle Verva ActiveJet - Lampre s.t.
14 Robert Power Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
15 Rémy Mertz Amsterdam - Gaggia s.t.
16 Miles Scotson Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
17 Jens Wallays Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
18 Jakub Mareczko Haribo - Lego s.t.
19 Youcef Reguigui Haribo - Lego s.t.
20 Fabio Felline Lotto Solvay s.t.
21 Andrea Guardini Bardiani - CSF s.t.
22 Cyril Gautier Peugeot - Enedis s.t.
23 Elia Viviani Quick-Step Floors s.t.
24 Roman Maikin Mikrotik - Maxima s.t.
25 King Lok Cheung Verva ActiveJet - Lampre s.t.
26 José Daniel Viejo Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
27 Ben Hermans Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
28 Luca Chirico Zalf - Panaria s.t.
29 Jakub Kaczmarek Subway s.t.
30 Diego Rosa Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
31 Asbjørn Kragh Andersen Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
32 Clément Bétouigt-Suire Peugeot - Enedis s.t.
33 Liam Bertazzo Bardiani - CSF s.t.
34 Marc Soler Bardiani - CSF s.t.
35 Alvaro José Hodeg Subway s.t.
36 Vladislav Kreminskiy Zalf - Panaria s.t.
37 Julien Bernard Bretagne - Vital Concept s.t.
38 Zico Waeytens Mikrotik - Maxima s.t.
39 Edward Beltran Bardiani - CSF s.t.
40 Jaime Roson Mikrotik - Maxima s.t.
41 Nicolas Malle Bardiani - CSF s.t.
42 Keagan Girdlestone Mikrotik - Maxima s.t.
43 Thomas Boudat Peugeot - Enedis s.t.
44 Romain Sicard Lotto Solvay s.t.
45 Andreas Vangstad Roompot - Helly Hansen s.t.
46 Thomas Scully Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
47 Jérémy Cornu Peugeot - Enedis s.t.
48 Simon Yates Subway s.t.
49 Simon Sellier Subway s.t.
50 Daniel Alexander Jaramillo Bardiani - CSF s.t.
51 Pierre Latour Peugeot - Enedis s.t.
52 Daniel McLay Kenya Airways s.t.
53 Davide Formolo Zalf - Panaria s.t.
54 Alan Banaszek Kenya Airways s.t.
55 Kevin Reza Quick-Step Floors s.t.
56 Arthur Vichot Peugeot - Enedis s.t.
57 Clément Venturini Kenya Airways s.t.
58 Seid Lizde Verva ActiveJet - Lampre s.t.
59 Jérémy Maison Peugeot - Enedis s.t.
60 Gabriel Cullaigh Roompot - Helly Hansen s.t.
61 Nick Van Der Lijke Roompot - Helly Hansen s.t.
62 Léo Vincent Bretagne - Vital Concept s.t.
63 Andrew Talansky Bretagne - Vital Concept s.t.
64 Loïc Chetout Bardiani - CSF s.t.
65 James Knox Subway s.t.
66 George Bennett Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
67 Diego Pablo Sevilla Bretagne - Vital Concept s.t.
68 Orluis Aular Zalf - Panaria s.t.
69 Juan Antonio Lopez Cozar Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
70 Thomas Sprengers Kenya Airways s.t.
71 Thomas Vereecken Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
72 Fernando Barcelo Bretagne - Vital Concept s.t.
73 Antonio Barac Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
74 David Gaudu Kenya Airways s.t.
75 Kevin Ledanois Peugeot - Enedis s.t.
76 Wout Poels Lotto Solvay s.t.
77 Warren Barguil Subway s.t.
78 Mikkel Frolich Honore Haribo - Lego s.t.
79 Natnael Berhane Kenya Airways s.t.
80 Serghei Tvetcov Verva ActiveJet - Lampre s.t.
81 Matej Mohoric Bretagne - Vital Concept s.t.
82 Jan Bakelants Bretagne - Vital Concept s.t.
83 Jesper Asselman Roompot - Helly Hansen s.t.
84 Hector Saez Zalf - Panaria s.t.
85 Armindo Fonseca Wilier - Novo Banco s.t.
86 Stefano Pirazzi Amsterdam - Gaggia s.t.
87 Eugene Kakizaki Amsterdam - Gaggia s.t.
88 Nicola Conci Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
89 Jonathan Castroviejo Quick-Step Floors s.t.
90 Jhonnatan Narvaez Zalf - Panaria s.t.
91 Kevin Rivera Zalf - Panaria s.t.
92 Matthias Brandle Lotto Solvay s.t.
93 Guillaume Martin Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
94 Marc Fournier BNP Paribas - Amazon s.t.
95 Bauke Mollema Roompot - Helly Hansen s.t.
96 Simon Geschke Haribo - Lego s.t.
97 Chris Hamilton Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
98 Karl Patrick Lauk Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
99 Daniel Pearson Wilier - Novo Banco s.t.
100 Joey Rosskopf Subway s.t.
101 Cristian Rodríguez Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
102 Thomas De Gendt Amsterdam - Gaggia s.t.
103 Evgueny Kasanov Mikrotik - Maxima s.t.
104 Arnold Jeannesson Lotto Solvay s.t.
105 David De la Cruz Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
106 Anatoliy Budyak Mikrotik - Maxima s.t.
107 Koen Bouwman Quick-Step Floors s.t.
108 Lukas Pöstlberger Mikrotik - Maxima s.t.
109 Ben O'Connor Kenya Airways s.t.
110 Daniel Eaton Wilier - Novo Banco s.t.
111 Ricardo Vilela Wilier - Novo Banco s.t.
112 Alexys Brunel BNP Paribas - Amazon s.t.
113 Keegan Swirbul Wilier - Novo Banco s.t.
114 Jonathan Dibben Verva ActiveJet - Lampre s.t.
115 Pierre-Luc Perichon Quick-Step Floors s.t.
116 Steven Kruijswijk Quick-Step Floors s.t.
117 Alexis Vuillermoz Haribo - Lego s.t.
118 Kristijan Durasek Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
119 Rein Taaramae Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
120 Marcel Wyss Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
121 Julien Bérard BNP Paribas - Amazon s.t.
122 Edoardo Affini Lotto Solvay + 4'19
123 Nikolay Cherkasov Mikrotik - Maxima s.t.
124 Victor De La Parte Subway s.t.
125 Kilian Frankiny Haribo - Lego s.t.
126 Floris Gerts Verva ActiveJet - Lampre s.t.
127 Jordy Warlop Sport Vlaanderen - Baloise s.t.