1 Matthias Brandle Lotto Solvay 3'23
2 Antonio Barac Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team + 1
3 Asbjørn Kragh Andersen Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
4 Andreas Vangstad Roompot - Helly Hansen + 2
5 Jonathan Castroviejo Quick-Step Floors s.t.
6 Anton Vorobyev Wilier - Novo Banco s.t.
7 Koen Bouwman Quick-Step Floors + 4
8 Wout Poels Lotto Solvay s.t.
9 Pierre Latour Peugeot - Enedis + 5
10 Michael Hepburn Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
11 Martijn Keizer Lotto Solvay + 6
12 Jonathan Dibben Verva ActiveJet - Lampre s.t.
13 Diego Rosa Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
14 Fabio Felline Lotto Solvay s.t.
15 Gert Joeaar Sport Vlaanderen - Baloise + 7
16 Jens Wallays Sport Vlaanderen - Baloise + 8
17 Seid Lizde Verva ActiveJet - Lampre s.t.
18 Hugo Houle Verva ActiveJet - Lampre s.t.
19 Lasse Hansen Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
20 Thomas De Gendt Amsterdam - Gaggia s.t.
21 Alvaro José Hodeg Subway s.t.
22 Thomas Scully Steelseries, Fairfax Media-News Corporation + 9
23 Andrew Talansky Bretagne - Vital Concept s.t.
24 Peter Lenderink Amsterdam - Gaggia s.t.
25 Nils Politt Roompot - Helly Hansen s.t.
26 Vladislav Kreminskiy Zalf - Panaria s.t.
27 Alexys Brunel BNP Paribas - Amazon s.t.
28 Daniel Eaton Wilier - Novo Banco s.t.
29 King Lok Cheung Verva ActiveJet - Lampre s.t.
30 Clément Bétouigt-Suire Peugeot - Enedis s.t.
31 Carlos Barbero Verva ActiveJet - Lampre s.t.
32 Martin Salmon Caja Rural - Abu Dhabi + 10
33 Miles Scotson Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
34 Joey Rosskopf Subway s.t.
35 Rein Taaramae Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
36 Christian Koch Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
37 Karl Patrick Lauk Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
38 Alexander Kristoff Roompot - Helly Hansen s.t.
39 Chris Hamilton Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
40 Moreno Hofland Roompot - Helly Hansen s.t.
41 Simon Yates Subway + 11
42 Daniel Alexander Jaramillo Bardiani - CSF s.t.
43 Daniel McLay Kenya Airways s.t.
44 Vincenzo Albanese Bardiani - CSF s.t.
45 Anthony Roux Quick-Step Floors s.t.
46 Rasmus Christian Quaade Haribo - Lego + 12
47 Roman Maikin Mikrotik - Maxima s.t.
48 Cesar Martingil Wilier - Novo Banco s.t.
49 Marko Kump Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
50 Matej Mohoric Bretagne - Vital Concept s.t.
51 Ivan Garcia Cortina Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
52 Jakub Kaczmarek Subway s.t.
53 Keagan Girdlestone Mikrotik - Maxima s.t.
54 Gabriel Cullaigh Roompot - Helly Hansen s.t.
55 Romain Bardet Bretagne - Vital Concept s.t.
56 Eugert Zhupa Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
57 Serghei Tvetcov Verva ActiveJet - Lampre s.t.
58 Arthur Vichot Peugeot - Enedis + 13
59 Thomas Sprengers Kenya Airways s.t.
60 Nick Van Der Lijke Roompot - Helly Hansen s.t.
61 Lukas Pöstlberger Mikrotik - Maxima s.t.
62 Nicolas Malle Bardiani - CSF s.t.
63 Juan Antonio Lopez Cozar Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
64 Arnold Jeannesson Lotto Solvay s.t.
65 Erik Baska Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
66 Eugene Kakizaki Amsterdam - Gaggia s.t.
67 Warren Barguil Subway s.t.
68 Clément Venturini Kenya Airways s.t.
69 Rémy Mertz Amsterdam - Gaggia + 14
70 Ricardo Vilela Wilier - Novo Banco s.t.
71 Daniele Ratto Lotto Solvay s.t.
72 Thomas Vereecken Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
73 Evgueny Kasanov Mikrotik - Maxima s.t.
74 Marco Coledan Zalf - Panaria s.t.
75 George Bennett Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
76 Ben Hermans Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
77 Jaime Castrillo Verva ActiveJet - Lampre s.t.
78 Victor De La Parte Subway s.t.
79 Jesper Asselman Roompot - Helly Hansen s.t.
80 Guillaume Martin Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
81 Robert Power Steelseries, Fairfax Media-News Corporation s.t.
82 Geoffrey Soupe BNP Paribas - Amazon s.t.
83 Zico Waeytens Mikrotik - Maxima + 15
84 Marc Soler Bardiani - CSF s.t.
85 Simon Sellier Subway s.t.
86 Jérémy Maison Peugeot - Enedis s.t.
87 Bauke Mollema Roompot - Helly Hansen s.t.
88 Steven Kruijswijk Quick-Step Floors s.t.
89 Julien Bernard Bretagne - Vital Concept s.t.
90 David De la Cruz Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
91 Jérémy Cornu Peugeot - Enedis s.t.
92 Nicola Conci Caja Rural - Abu Dhabi s.t.
93 Phil Bauhaus Haribo - Lego s.t.
94 Thomas Boudat Peugeot - Enedis s.t.
95 David Gaudu Kenya Airways s.t.
96 Jaime Roson Mikrotik - Maxima s.t.
97 Alexis Vuillermoz Haribo - Lego s.t.
98 José Daniel Viejo Caja Rural - Abu Dhabi + 16
99 James Shaw BNP Paribas - Amazon s.t.
100 Kevin Reza Quick-Step Floors s.t.
101 Diego Pablo Sevilla Bretagne - Vital Concept s.t.
102 Marc Fournier BNP Paribas - Amazon s.t.
103 Floris Gerts Verva ActiveJet - Lampre s.t.
104 James Knox Subway s.t.
105 Adam Blythe Kenya Airways s.t.
106 Rayane Bouhanni BNP Paribas - Amazon s.t.
107 Nicola Boem Amsterdam - Gaggia s.t.
108 Rui Costa Wilier - Novo Banco s.t.
109 Tanner Putt BNP Paribas - Amazon s.t.
110 Daniel Pearson Wilier - Novo Banco s.t.
111 Elia Viviani Quick-Step Floors s.t.
112 Jakub Mareczko Haribo - Lego s.t.
113 Davide Formolo Zalf - Panaria s.t.
114 Youcef Reguigui Haribo - Lego + 17
115 Kevin Rivera Zalf - Panaria s.t.
116 Pierre-Luc Perichon Quick-Step Floors s.t.
117 Mikkel Frolich Honore Haribo - Lego s.t.
118 Cyril Gautier Peugeot - Enedis s.t.
119 Kevin Geniets Amsterdam - Gaggia s.t.
120 Simon Geschke Haribo - Lego s.t.
121 Kristijan Durasek Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
122 Anatoliy Budyak Mikrotik - Maxima s.t.
123 Edoardo Affini Lotto Solvay s.t.
124 Jordy Warlop Sport Vlaanderen - Baloise s.t.
125 Hector Saez Zalf - Panaria + 18
126 Romain Sicard Lotto Solvay s.t.
127 Rüdiger Selig Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
128 Ben O'Connor Kenya Airways s.t.
129 Kevin Ledanois Peugeot - Enedis s.t.
130 Armindo Fonseca Wilier - Novo Banco s.t.
131 Kilian Frankiny Haribo - Lego s.t.
132 Fernando Barcelo Bretagne - Vital Concept s.t.
133 Natnael Berhane Kenya Airways s.t.
134 Luca Chirico Zalf - Panaria s.t.
135 Cristian Rodríguez Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team s.t.
136 Keegan Swirbul Wilier - Novo Banco + 19
137 Jhonnatan Narvaez Zalf - Panaria s.t.
138 Xandro Meurisse Quick-Step Floors s.t.
139 Andrea Guardini Bardiani - CSF s.t.
140 Nikolay Cherkasov Mikrotik - Maxima s.t.
141 Liam Bertazzo Bardiani - CSF s.t.
142 Jan Bakelants Bretagne - Vital Concept s.t.
143 Alan Banaszek Kenya Airways s.t.
144 Stefano Pirazzi Amsterdam - Gaggia s.t.
145 Léo Vincent Bretagne - Vital Concept s.t.
146 Ty Magner BNP Paribas - Amazon + 20
147 Diego Guglielmetti Amsterdam - Gaggia s.t.
148 Edward Beltran Bardiani - CSF s.t.
149 Marcel Wyss Hrvatski Telekom - Iskra Pro Team + 21
150 Julien Bérard BNP Paribas - Amazon s.t.
151 Orluis Aular Zalf - Panaria s.t.
152 Loïc Chetout Bardiani - CSF + 22